top of page

TIPY KAM NA VÝLETY

Zadov - 5 km od nás

Jen pár kilometrů od našeho penzionu se nachází lyžařský areál Zadov. Nemáme zde sice žádné Alpy, ale přesto i lyžovačka na Šumavě má své kouzlo. Lyžuje se zde i v noci, ale pokud dáváte přednost běžkám, tak šumavská magistrála, tedy hlavní běžecká stezka vedoucí ze Železné Rudy na Lipno, měří přes 140 km.

Vimperk - 8 km od nás

Stačí přejet kopec a z Masákovy Lhoty se dostanete do Vimperka. Původně regionální centrum knihtisku, výroby nábytku a sklářství po revoluci dlouho hledalo svou novou tvář. A zdá se, že ji konečně našlo.

Javorník a Rohanov - 12 km od nás

Skoro by se až chtělo říci, že kam vkročí Moravák, tam zasadí švestku, a kam vkročí Šumavák, tam postaví rozhlednu, že? Ale co naplat, místní výhledy k tomu prostě vyzývají.

Chalupská slať - 13 km od nás

Chalupská slať. Toto největší rašelinové jezírko v Čechách se nachází nedaleko malebné vesničky Borová Lada. Zde se mimochodem nachází i turisty oblíbená soví voliéra, či pstruhová líheň.

Kvilda - 14 km od nás

Kvilda je jednou z nejhezčích obcí na Šumavě nacházející se v blízkosti řady atraktivních lokalit, mimo jiné pramenů Vltavy, či zaniklé osady Bučina. Pokud jste viděli filmy Král Šumavy, či Pod jezevčí skálou, tak máte ihned lepší představu, o čem je řeč.

Kašperk a Kašperské Hory - 17 km od nás

Viděli jste film Anděl Páně? Tak přesně zde se natáčel. Zřícenina hradu Kašperk a okolní lesy vytvořily ideální kulisy pro putování Uriáše s Petronelem a i vám jistě vytvoří skvělé prostředí pro vaše zážitky.

Modrava - 21 km od nás

Modrava. Vesnička obklopená nádhernou přírodou, která je díky trvalému bydlišti miliardáře Bakaly navíc nejbohatší obcí v ČR. I proto jsou výhledy z místních oken doslova milionové :-) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi, houbaře i milovníky dobrého jídla.

Vydra - 26 km od nás

Možná vám těch zmínek o filmech už přijde až až, ale ještě jedna na konec. Kolja. Ano, ta scéna, kde leží Svěrák nahý na kamenech a říká svému osvojenému synkovy, že "ryby kaput - vydry kaput". Ale to jsme my hrdí Šumaváci již napravili!

Boubínský prales - 27 km od nás

Boubínský prales a rozhledna Boubín. Jedna z nejcennějších přírodních lokalit v Evropě ve výšce 1362 m nad mořem. Jedná se o třetí nejstarší rezervaci u nás, ve které se nachází stromy staré až 400 let. 

Vlčí výběh na Srní - 31 km od nás

Přibližně 15 km od našeho penzionu se nachází obec Srní. Ta je známá nejen díky místní rodačce Blance Milfaitové, která se proslavila vařením marmelád pro anglickou královnu, ale i vlčí stezkou. Ve volné přírodě už je bohužel neuvidíte, ale na druhou stranu takhle s odstupem je to v celku dostačující zážitek.

Strakonice - 33 km od nás

Strakonice. Město proslavené konstrukcí motocyklů ČZ, výrobou fezů a pro mnohé i vařením piva Dudák, původně Nektar. Dnes se však jedná především o město s krásným hradem, naučnou stezkou podél řeky Otavy a v neposlední řadě i mezinárodním dudáckým festivalem.

Prachatice a hora Libín - 35 km od nás

Nad městem Prachatice, které bylo právem vyhlášené "historickým městem roku 2003", se nachází hora Libín s kamennou rozhlednou z 19. století. V těsné blízkosti rozhledny byl navíc vybudován lanový park pro malé i velké. Pokud tedy k životu potřebujete i kapku adrenalinu a běžný silniční provoz vám již nestačí, zde si určitě přijdete na své.

Helfenburk - 36 km od nás

V lesích mezi městy Strakonice a Volyně, kde se mimochodem nachází stylová prvorepubliková plovárna, stojí zřícenina hradu Helfenburg. Jedná se o velmi romantické místo, ze kterého je nádherná vyhlídka do kraje Švandy dudáka.

V korunách stromů Neuschön - 60 km od nás.

Pokud vás již omrzely české luby a háje, můžete od nás lehce zavítat na německou stranu hor. Bavorský les ostatně patří mezi nejhezčí přírodní lokality v celé Evropě. Hned po naší Šumavě, samozřejmě.

Hluboká nad Vltavou - 63 km od nás

Nedaleko Českých Budějovic se nachází romantické městečko Hluboká nad Vltavou. Jak již název napovídá, městečko se rozkládá na březích řeky Vltavy a je skutečnou ozdobou Jihočeského kraje.

Český Krumlov - 67 km od nás

Kdo by neznal perlu jižních Čech, Český Krumlov. Vedle panoramatu Hradčan snad nejfotogeničtější místo v celé republice, které se již dávno stalo turistickou atrakcí mezinárodního významu.

Please reload

bottom of page